Slide Background
Piaskowanie

PIASKOWANIE – zabieg polegający na usunięciu z powierzchni zębów osadu i przebarwień z kawy, herbaty i papierosów. W Klinice Stomatologicznej SYMBIODENT odbywa się to przy użyciu profesjonalnej piaskarki, która kieruje strumień medycznego piasku na powierzchnię zębów. Małe ziarenka piasku, uderzając w osad odrywają go od powierzchni zęba, a także docierają do przestrzeni zębowych , w których trudno o dojście szczoteczki i nitki. Po wykonaniu piaskowania zęby staja się jaśniejsze i bielsze.
Ostatnim, bardzo ważnym etapem skalingu i piaskowania jest polerowanie czyszczonych powierzchni, chroniące zęba przed ponownym osadzeniem się osadu i płytki. Polerowanie odbywa się przy użyciu szczoteczek, gumek i profesjonalnych past polerskich.

JAK CZĘSTO NALEŻY PRZEPROWADZAĆ ZABIEG PIASKOWANIA?
Zabieg profesjonalnego piaskowania zębów zaleca się przeprowadzać dwa razy w roku, a u Pacjentów z chorobami dziąseł i przyzębia 3-4 razy w roku.
W Klinice stomatologicznej SYMBIODENT naszym pacjentom oferujemy zabiego profesjonalnej higienizacji, w skład której wchodzi:
-Skaling
-Piaskowanie
-Polerowanie