KWAS HIALURONOWY POWIĘKSZANIE I MODELOWANIE UST

Usta to element twarzy, który w znaczący sposób wpływa na naszą aparycję.  Wraz z naturalnymi procesami starzenia zachodzącymi w naszym organizmie usta stają się mniej jędrne, a wokół nich zaczynają pojawiać się zmarszczki.  Pacjentkom, którym zależy na przywróceniu ustom młodzieńczego wyrazu, bądź tym które chcą poprawić kształt , wielkość lub kontur niezależnie od wieku, medycyna estetyczna niesie bezpieczne, a zarazem skuteczne rozwiązanie. Jest nim zabieg przy użyciu kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy to substancja, która fizjologicznie występuje w naszym organizmie. Wraz z wiekiem jej ilość ulega zmniejszeniu. Współczesna medycyna daje możliwość dostarczenia syntetycznego kwasu , który jest niemal identyczny z ludzkim, biokompatybilny i bezpieczny.

Ważne jest aby pracować na kwasie hialuronowym od renomowanych firm, certyfikowanym i dogłębnie przebadanym, o składzie maksymalnie zbliżonym do kwasu hialuronowego występującego w naszej skórze. Pozwala to ograniczyć  reakcje zapalne, ból i obrzęk , a w późniejszym etapie grudki ,zwłóknienia. Ułatwia  również  uzyskanie naturalnego efektu. Taki produkt ma dołączoną naklejkę z numerem seryjnym potwierdzającą jego oryginalność, która powinna widnieć w dokumentacji pacjenta.

Kwas hialuronowy posiada niezwykłą zdolność wiązania wody. Dlatego usta po zabiegu stają się nie tylko jędrne, ale i doskonale nawilżone.

Medycyna estetyczna oferuje różne zabiegi w obrębie ust:

  1. Zabieg nawilżenia ust

Zabieg nawilżenia ust dedykowany jest dla pacjentek, które odnotowały drobne zmarszczki na powierzchni czerwieni wargowej, jak również utratę jędrności i pierzchnięcie ust. Zabieg przeprowadzony jest przy użyciu kwasu hialuronowego, który tak jak zostało wcześniej wspomniane ma zdolność wiązania wody. Dzięki temu czerwień wargowa jest mniej przesuszona , głęboko nawilżona jak również nieznacznie powiększona. 

  1. Zabieg powiększania ust

Zabieg powiększania ust polega na zwiększeniu objętości warg kwasem hialuronowym z zachowaniem ich naturalnego kształtu.

  1. Zabieg modelowania i powiększenia ust

Zabieg polega na nadaniu ustom nowego, harmonijnego kształtu z jednoczesnym ich powiększeniem. Podczas tego zabiegu można również wyrównać asymetrię ust. Wyróżniamy wiele terminów, którymi posługujemy się podczas zabiegu modelowania ust i które determinują kształt jaki pacjent życzy sobie uzyskać. Najpopularniejszym z nich jest russian lips tzw modelowanie ust na płasko.

RUSSIAN LIPS Metoda ta pozwala osiągnąć naturalny efekt bez nadmiernego uwypuklenia, które często nadaje ustom sztuczny i przekonturowany wygląd. Decydując się na technikę russian lips unikamy niepożądanego efektu „karpich ust”.

Dobór techniki w dużej mierze zależny jest od oczekiwań pacjenta.  Jednakże nadrzędnie ważna jest tutaj dokładna analiza ust pacjenta . Wówczas  wiedza i doświadczenie  lekarza,  pozwalają zadecydować jak będzie przebiegał zabieg i jaki efekt końcowy jesteśmy w stanie uzyskać .Tylko  takie postępowanie pozwala osiągnąć satysfakcjonujący rezultat, z którego pacjentka może czerpać radość przez długi czas.  Zabieg powiększania ust zawsze odbywa się w znieczuleniu, najlepiej stomatologicznym.  Gwarantuje ono  największy komfort i brak odczuwania bólu.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym.

*Efekt zabiegu może się różnić od indywidualnych cech pacjenta

  • modelowanie ust kwasem hialuronowym
  • wypełnienie pionowych zmarszczek warg
  • wypełnienie linii marionetek

*Efekt zabiegu może się różnić od indywidualnych cech pacjenta

  • Modelowanie ust kwasem hialuronowym

*Efekt zabiegu może się różnić od indywidualnych cech pacjenta