Slide Background

STOMATOLOGIA ZACHWOWAWCZA

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem próchnicy zębów. Jest to dział stomatologii, który ma na celu zachowanie naturalnych zębów pacjenta poprzez usuwanie zepsutych tkanek i odbudowę zębów za pomocą różnych materiałów, takich jak plomby stomatologiczne.

Leczenie próchnicy w stomatologii zachowawczej jest przeprowadzane przy użyciu różnych technik, takich jak wiercenie zębów i usuwanie zepsutych tkanek, a następnie odbudowa zęba za pomocą plomby.

Dodatkowo, stomatologia zachowawcza zajmuje się również profilaktyką próchnicy, edukacją pacjentów w zakresie higieny jamy ustnej oraz regularnymi kontrolami stomatologicznymi.

Slide Background

W początkowym stadium Pacjent często nie wie o powstałym u niego ubytku próchnicowym, gdyż zazwyczaj rozwija się on w trudno dostępnym miejscu przestrzeni między zębowej.

Dobrze jest, jeśli lekarz dentysta wykryje próchnicę na bardzo wczesnym etapie i wdroży profilaktykę fluorową, wówczas Pacjent ma szansę uniknąć opracowywania ubytku tzw ”wiercenia”.

Gorzej dzieje się, jeśli Pacjent unika regularnych wizyt w gabinecie.
Na wizytę zgłasza się gdy próchnica jest już na tyle rozległa, że zaczyna być widoczna jako ciemne przebarwienie lub co gorsza bakterie dotarły już do miazgi i ząb zaczyna dawać dolegliwości bólowe.

Wtedy leczenie kanałowe jest nieuniknione. Dlatego tak ważna jest regularna kontrola stanu uzębienia.

Slide Background

Z doświadczenia wiemy, że Pacjenci zgłaszający się na leczenie, najbardziej boją się bólu, dlatego w Klinice Stomatologicznej SYMBIODENT wszystko robimy całkowicie bezboleśnie, w znieczuleniu, które bezpłatnie oferowane jest do każdego zabiegu.

Tematyka na którą kładziemy szczególny nacisk to estetyka wypełnień , gdzie oprócz doboru koloru kluczową rolę odgrywa anatomiczne odwzorowanie struktury zęba.

Slide Background

W Klinice Stomatologicznej SYMBIODENT wykorzystujemy materiały wiodących na rynku firm.

Pozwala nam to zakładać wypełnienia, które wiernie naśladują pierwotny kształt zęba, co sprawia że są niezauważalne.

Nasze wypełnienia charakteryzują się szczelnością, trwałością i estetyką, bo chcemy, żeby najwyższa jakość była naszym znakiem rozpoznawczym.