Skaling

SKALING– usunięcie kamienia nazębnego, który występuje w postaci twardych, zmineralizowanych złogów. Kamień w 90% składa się ze zmineralizowanych bakterii. Pokrywają one powierzchnię zębów i wnikają do kieszonek dziąsłowych powodując stan zapalny dziąseł, a w konsekwencji przewlekłe zapalenie przyzębia (dawna paradontoza) . W Klinice Stomatologicznej SYMBIODENT usuwanie kamienia odbywa się za pomocą skalera ultradźwiękowego. Jest to najnowocześniejsze rozwiązanie polegające na rozbijaniu kamienia za pomocą ultradźwięków – czyli drgań o wysokiej częstotliwości. Skaler usuwa złogi nad i poddziąsłowe. Zabieg ten jest bezinwazyjny i całkowicie bezpieczny dla zębów.

JAK CZĘSTO NALEŻY PRZEPROWADZAĆ ZABIEG SKALINGU?
Zabieg skalingu zaleca się przeprowadzać dwa razy w roku, a u Pacjentów z chorobami dziąseł i przyzębia 3-4 razy w roku.
DLACZEGO KAMIEŃ NAZĘBNY JEST SZKODLIWY DLA ZDROWIA?
Kamień nazębny to zmineralizowane złogi, na których tworzy się płytka bakteryjna, stanowiąca 90% kamienia i powodująca zapalenie dziąseł i przyzębia ( powszechnie zwane paradontozą)
UWAGA! W licznych badaniach udowodniono, że bakterie z kamienia nazębnego dostają się do krwiobiegu i osiadają na płytkach miażdżycowych, powodując ich oderwanie, a w konsekwencji udar lub zawał serca. Co gorsza, jak dowodzą badania zapalenie dziąseł ma niekorzystny wpływ na rozwój miażdżycy i zwiększa ryzyko zawału serca.