Slide Background

STOMATOLOGIA ZACHWOWAWCZA

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem próchnicy.

Próchnicą nazywamy proces chorobowy zęba, prowadzący do całkowitego rozpadu jego struktury.

Należy zaznaczyć, że próchnica jest choroba o podłożu bakteryjnym, więc jeden chory ząb zaraża kolejne.

Slide Background

W początkowym stadium Pacjent często nie wie o powstałym u niego ubytku próchnicowym, gdyż zazwyczaj rozwija się on w trudno dostępnym miejscu przestrzeni międzyzębowej.
Dobrze jest, jeśli lekarz dentysta wykryje próchnicę na bardzo wczesnym etapie i wdroży profilaktykę fluorową, wówczas Pacjent ma szansę uniknąć opracowywania ubytku tzw”wiercenia”.

Gorzej dzieje się, jeśli Pacjent unika regularnych wizyt w gabinecie.
Na wizytę zgłasza się gdy próchnica jest już na tyle rozległa, że zaczyna być widoczna jako ciemne przebarwienie lub co gorsza bakterie dotarły już do miazgi i ząb zaczyna dawać dolegliwości bólowe.
Wtedy leczenie kanałowe jest nieuniknione. Dlatego tak ważna jest regularna kontrola stanu uzębienia.

Slide Background

Z doświadczenia wiemy, że Pacjenci zgłaszający się na leczenie, najbardziej boją się bólu, dlatego w Klinice Stomatologicznej SYMBIODENT wszystko robimy całkowicie bezboleśnie, w znieczuleniu, które bezpłatnie oferowane jest do każdego zabiegu.

 

 

Tematyka na którą kładziemy szczególny nacisk to estetyka wypełnień , gdzie oprócz doboru koloru kluczową rolę odgrywa anatomiczne odwzorowanie struktury zęba.

Slide Background

W Klinice Stomatologicznej SYMBIODENT wykorzystujemy materiały wiodących na rynku firm. Pozwala nam to zakładać wypełnienia , które wiernie naśladują pierwotny kształt zęba, co sprawia że są niezauważalne.
Nasze wypełnienia charakteryzują się szczelnością, trwałością i estetyką, bo chcemy, żeby najwyższa jakość była naszym znakiem rozpoznawczym.