WOLUMETRIA TWARZY I WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK KWASEM HIALURONOWYM

CO TO JEST KWAS HIALURONOWY?

Kwas hialuronowy to przezroczysty żel, który wstrzykujemy do tkanek jako wypełniacz w miejscach, gdzie widoczne są zmarszczki , fałdy bądź w celu poprawy objętości i uniesienia tkanek.

Kwas hialuronowy to substancja, która fizjologicznie obecna jest w każdej tkance naszego organizmu. Najwięcej kwasu hialuronowego występuje właśnie w skórze ( na obrzeżach kolagenu i elastyny).

Kwas hialuronowy ma niezwykłą zdolność wiązania wody, dlatego jest tak ważny dla skóry, odpowiada za elastyczność tkanek, utrzymuje równowagę wodną. W starzejącej się skórze odnotowujemy znaczny ubytek kwasu hialuronowego czego konsekwencją jest utrata elastyczności, powstawanie zmarszczek i bruzd.

Współczesna medycyna estetyczna daje  możliwość dostarczenia do naszych tkanek syntetycznego kwasu hialuronowego, który jest niemal identyczny z ludzkim, dlatego bezpieczny dla zdrowia i organizmu.

W zabiegach medycyny estetycznej ogromne znaczenie ma jakość kwasu hialuronowego!

Ważne aby pracować na  wypełniaczach od najlepszych producentów! Są one bezpieczne bo zawierają kwas hialuronowy maksymalnie zbliżony do kwasu hialuronowego występującego w naszej skórze. Pozwala to ograniczyć reakcje zapalne, ból i obrzęk , a w późniejszym etapie grudki ,zwłóknienia. Ułatwia  również  uzyskanie naturalnego efektu.

Kwas hialuronowy występujący w medycynie estetycznej różni się nie tylko producentem, ale również stopniem usieciowania.  Różny stopień usieciowania ( konsystencji)  daje lekarzom szeroki wachlarz możliwości przy zabiegach  wypełniania.

W zależności bowiem od rodzaju zabiegu i jego umiejscowienia  lekarz dobiera odpowiednie usieciowanie ( konsystencję) kwasu, jak również technikę jego podania ( igła / kaniula)

  1. Kwas nieusieciowany posiada wodnistą konsystencję stosowany jest do mezoterapii igłowej w celu nawilżenia skóry i wypełnienia powierzchownych zmarszczek
  2. Kwas o średnim usieciowaniu stosowany jest przy zabiegach wypełniania bruzd nosowo-wargowych i drobnych lub głębokich zmarszczek
  3. Kwas mocno usieciowany jest gęsty i wykorzystuje się go do zabiegów wolumetrycznych gdzie zależy nam na uniesieniu tkanek i wymodelowaniu takich okolic jak: policzki, broda, kąty żuchwy i nadaniu objętości i odpowiedniego kształtu w miejscach, które na skutek procesu starzenia ją utraciły.

 

KWAS HIALURONOWY -WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym daje natychmiastowy i długotrwały efekt.

Wskazania:

  • zmarszczki drobne i głębokie
  • bruzdy nosowo-wargowe

Przebieg zabiegu:

Zabieg wypełnienia kwasem zawsze powinien być poprzedzony konsultacją lekarską. Lekarz kwalifikuje pacjenta i dobiera odpowiednią ilość i usieciowanie kwasu hialuronowego.

Przed zabiegiem stosuje się krem znieczulający.

Preparat zawierający kwas hialuronowy wprowadza się w zmarszczkę lub bruzdę która ulega natychmiastowemu spłyceniu.

Efekt: Wypełnienie bruzd, zmarszczek, wypoczęty młodszy wygląd.

Efekt przed i po pierwszym zabiegu wypełnienia zmarszczek nosowo- wargowych

Zdjęcia nie zostały poddane retuszowi.

Wyk dr Marta Sikora-Piekarska Medycyna Estetyczna

*Efekt zabiegu może się różnić od indywidualnych cech pacjenta

Zdjęcie przed i od razu po pierwszym zabiegu wypełnienia bruzd nosowo – wargowych i linii marionetek.

Zdjęcia nie zostały poddane retuszowi.

Wyk dr Marta Sikora-Piekarska Medycyna Estetyczna

*Efekt zabiegu może się różnić od indywidualnych cech pacjenta

Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych

Zdjęcia przed i po pierwszym zabiegu wypełniania bruzd nosowo- wargowych
Dodatkowo u pacjentki wykonano:

  • zabieg wolumetrii kości policzkowych
  • Serię trzech zabiegów fibryna i osoczem bogatopłytkowym

Zdjęcia nie zostały poddane retuszowi.

Wyk dr Marta Sikora-Piekarska Medycyna Estetyczna

*Efekt zabiegu może się różnić od indywidualnych cech pacjenta

KWAS HIALURONOWY - WOLUMETRIA TWARZY

Starzenie się twarzy jest procesem toczącym się na poziomie różnych warstw, począwszy od skóry poprzez tkankę  podskórną aż do tkanki kostnej ( która tworzy rusztowanie dla powyższych struktur) a wraz z upływem czasu również ulega resorpcji)

Namacalne oznaki procesu starzenia się to: zmarszczki, utrata jędrności, zmiany owalu twarzy, utrata objętości w niektórych jej obszarach, wydłużenie i opadanie policzków.

CZYM JEST ZABIEG WOLUMETRII?

Wolumetria twarzy to nadanie objętości i odpowiedniego kształtu miejscom, które na skutek procesu starzenia się utraciły pierwotny owal , napięcie i jędrność.

Zabieg ten daje możliwość modelowania okolicy policzków, brody, kątów żuchwy. Wolumetria jest alternatywą dla zabiegów chirurgii plastycznej.

WSKAZANIA DO ZABIEGU
  • utrata objętości twarzy w okolicy policzków, brody, żuchwy
  • opadające policzki
  • utrata jędrności , wiotka skóra twarzy
  • fałdy, głębokie zmarszczki
  • asymetria twarzy
JAK PRZEBIEGA ZABIEG?

Zabieg wolumetrii zawsze musi być poprzedzony rozmową z lekarzem, który dokonuje szczegółowej analizy twarzy pacjenta .  Lekarz dokładnie omawia przebieg i oczekiwane rezultaty zabiegu. Następnie wybiera preparat, większość z nich  zawiera w sobie środek znieczulający, ale istnieje możliwość dodatkowego znieczulenia kremem. Lekarz aplikuje preparat w wybrane wcześniej miejsca. Zabieg jest bezbolesny i mało inwazyjny.

EFEKTY ZABIEGU

Zabieg wolumetrii daje natychmiastowy rezultat, niemniej jednak ostateczny efekt kształtuje się po 2 tygodniach od zabiegu.

Zabieg wolumetrii przywraca naszej twarzy młodzieńczy , naturalny wygląd. Nadaje właściwy kształt i objętość miejscom które ją utraciły. Kości policzkowe ulegają uwydatnieniu, linia żuchwy staje się wyraźna, fałdy spłycone. Skóra staje się bardziej napięta i jędrna.

Efekty zabiegu są trwałe, w zależności od tryby życia pacjenta utrzymują się nawet 2 lata

Efekt przed i po pierwszym zabiegu wolumetrii kości policzkowych

Zdjęcia nie zostały poddane retuszowi.

Wyk dr Marta Sikora-Piekarska Medycyna Estetyczna

*Efekt zabiegu może się różnić od indywidualnych cech pacjenta